GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK

Hogyan publikálhatok a Liget folyóiratban?

Évente több alkalommal hirdetünk tematikus alkotói pályázatot. A pályaműveket a kiírásban megadott linken kell feltölteni.

Amennyiben az alkotói pályázattól függetlenül publikálna a folyóiratban, kérjük, a szerkesztőség email címére írjon bemutatkozó levelet és csatolja a művet. Igyekszünk minél gyorsabban válaszolni.

Milyen formai követelményeknek kell megfelelnem, hogy közöljék a folyóiratban az írásomat?

Nincsenek formai követelmények, csupán az írások tartalmával és nyelvi megformálásával foglalkozunk.

A honlapunk adta technikai lehetőségeket azonban érdemes figyelembe venni, pl. az írások címei nagybetűsek.

Mivel olvasóink különféle technikai eszközöket használnak, honlapunk reszponzív, alkalmazkodik a különféle képernyőméretekhez. Ezért pl. képverset szöveges formában nem tudunk közölni.

Nem Magyarországon élek, pályázhatok?

Igen, a pályázók életrajzi adatai semmilyen módon nem befolyásolják a pályázati döntést.

Miért utasították el a publikációra küldött művemet?

A folyóirat szerkesztői sok évtizedes szakmai tapasztalatuk és egyéni ízlésük szerint válogatnak.

Előfordul, hogy kisebb-nagyobb igazítást javasolnak a szövegekben publikáció előtt, ilyen esetben mindig egyeztetnek a szerzővel.

Ha az Ön művét nem látjuk közölhetőnek, annak nyelvi és/vagy tartalmi okai vannak. Mivel minden pályázatra sok száz mű érkezik, nem tudunk mindenkinek részletes elemzést küldeni az elutasítás okáról.

A GRAFOMÁNIA szöveggondozó műhely keretében lehetősége van a Liget munkatársaival beszélgetni.

Publikálhatok álnéven?

Igen.

Kiadná a Liget a könyvemet?

A Liget nem hagyományos könyvkiadóként működik, csak a folyóiratban több éven át publikáló szerzőink műveit adjuk ki.