KÉPZELETBELI ERDŐ
– Az erdőben, ahonnan Hétfő, a hétfejű sárkány jött annak idején beszedni az adót évről évre, rengeteg képzeletbeli lény él – mondta az erdei nagygyűlésen Medvenc. – Élnek ott unikornisok, cerberusok, kentaurok, griffek, kimérák, és még ki tudja hány, megnevezhetetlen lény. Persze ez nem csoda, hiszen maga az erdő is képzeletbeli.
– Milyen jó lenne látni őket! – ábrándozott Bagoly.
– Most, hogy már van kisvasutunk, elutazhatnánk abba a képzeletbeli erdőbe – vetette fel Rák, aki már sokszor kipróbálta a vonatot – mindig a menetiránynak háttal ülve. – A városból biztosan vezet arra vasút.
– Nem hinném – válaszolta Borzas. – Szerintem oda nem vezet sem vasút, sem műút, még földút sem.
– Akkor hogyan juthatunk el oda?
– A képzelet szárnyán – felelte Medvenc.
– Ajaj, nekem erős tériszonyom van – sóhajtott Rák.
– Mi, madarak viszont könnyen megtehetjük az utat, hiszen van saját szárnyunk – okoskodott Bagoly.
– Barátaim, a „képzelet szárnya” kifejezés azt jelenti, hogy képzeletben gyorsan és könnyedén eljuthatunk bárhova, mintha szárnyunk volna.
– Én mást mondok – szólt Borzas megfontoltan. – Miért mennénk abba az erdőbe, amikor a sajátunkat is benépesíthetjük képzeletbeli lényekkel? Én például mindig irigyeltem a szarvasok pompázatos agancsát, ugyanakkor nagyon szeretnék repülni. Elképzelek hát egy borz testű, agancsos, sasszárnyú lényt, nevezzük „Borzorus”-nak, a háromfejű kutya, a Cerberus mintájára.
– Én pedig – álmodozott Medvenc – a denevérek éjjel-látó képességét irigylem, és persze én is szeretnék repülni. Elképzelek egy medve testű, denevér fejű, denevér szárnyú lényt, legyen a neve: „Medvenedér”, aki éjjelente a fák között repdes.
– Én attól rettentően félnék – berzenkedett Nyúl.
– Akkor te ne képzeld el!
– Késő, most már minden éjjel a Medvenedérre fogok gondolni, ha az erdőben sétálok.
(A folytatás a nyári számban olvasható)